Якубів Валентина Михайлівна

доктор економічних наук, професор

професор кафедри публічного управління та адміністування

Персональна інформаціяОсновні публікаціїДіяльністьКонтакти

Якубів Валентина Михайлівна народилась 6 червня 1981 року на Івано-Франківщині.
У 1998 р. закінчила з відзнакою середню школу № 22 м. Івано-Франківська.

Впродовж 1998-2003 рр. навчалась у Прикарпатському національному університету імені Василя Стефаника на економічному факультеті. У 2003 р. отримала диплом спеціаліста з відзнакою за спеціальністю «Облік та аудит».

У 2003 р. вступила до аспірантури Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за спеціальністю 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності), яку достроково завершила у 2005 р. успішним захистом кандидатської дисертації.

Впродовж 2005-2015 рр. працювала на кафедрі обліку та аудиту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника зробивши викладацьку кар’єру від асистента до професора кафедри.

Черговим науковим доробком став захист докторської дисертації на тему «Стратегія збалансованого розвитку сільськогосподарських підприємств» за спеціальністю 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) у 2011 р. На той час Якубів Валентина була наймолодшим доктором наук на Прикарпатті.

Впродовж 2012-2014 рр. була Стипендіатом Кабінету Міністрів України для молодих учених.

У 2015 р. розпочала свою практичну управлінську діяльність у ролі завідувача кафедрою на базі новоствореної кафедри управління та бізнес-адміністрування. Впродовж завідування кафедрою започатковано 3 спеціальності: «МВА – магістр з бізнес-адміністрування»; «Управління навчальними закладами» та «Публічне управління та адміністрування».

У 2015 р. Якубів Валентина заснувала Школу бізнесу та менеджменту, де виступає бізнес-тренером на тренінгах з тайм-менеджменту, управління особистою ефективністю, стратегічного управління, управління персоналом, лідерства та командоутворення.

З 2017 р. працює гостьовим професором Лодзького університету (Республіка Польща), де викладає англійською мовою на факультеті управління.

У 2018 р. отримала вчене звання професор кафедри управління та бізнес-адміністрування.

З 2019 р. переведена на посаду проректора з наукової роботи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

У 2021 р. стала співзасновником Регіонального акселератора GCIP для інновацій, технологій та стартапів у Івано-Франківській області.

З 2022 р. є членом Президії проректорів з наукової роботи закладів вищої освіти України.

У жовтні 2022 р. переведена на посаду першого проректора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

З 2022 р. працює гостьовим професором в Академії гірничо-металургійній імені Станіслава Сташиця в Кракові (Республіка Польща), де викладає польською мовою на факультеті управління.

Лозунгом для життя є слова А. Ейнштейна: «Прагни не того, щоб домогтися успіху, а того, щоб твоє життя мало сенс».

 ORCID      Scopus      Web of Science      ResearchGate       Науковці України

Автор 312 наукових праць, з них 248 наукового і 64 навчально-методичного характеру, у т.ч. 19 монографій, 11 навчальних посібників, 94 фахових статей, 27 у міжнародних журналах з індексом цитування SCOPUS та 14 у міжнародних журналах з індексом цитування Web of Science, 79 тез на конференціях, 15 авторських свідоцтв.

Індекс цитування статей у базі даних SCOPUS 7; h-індекс у базі даних Web of Science 7; індекс цитування статей у базі Google Scholar h-індекс 15.

Навчальні дисципліни:

Стратегічне управління
Стратегічне управління в публічній сфері
Управління персоналом
Стратегічне управління та ризики в публічній сфері
Strategic management in public sphere

Нагороди, відзнаки:

  • Нагорода Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Івано-Франківської обласної ради «За вагомі досягнення у галузі науки та освіти», 2008 р.
  • Грамота Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за сумлінну працю та підготовку висококваліфікованих спеціалістів, 2011 р.
  • Стипендіат Кабінету Міністрів України для молодих учених, 2012-2014 рр. Переможець конкурсу «Молодий лідер Прикарпаття» у номінації «Кращий молодий науковець», 2013 р.
  • Подяка Снятинської міської ради за співпрацю та надання допомоги у розв’язанні актуальних проблем розвитку міста Снятин, 2014 р.
  • Грамота Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за сумлінну працю та підготовку висококваліфікованих спеціалістів, 2016 р.
  • Грант Президента України для молодих вчених, 2017 р.
  • Почесна грамота Івано-Франківської обласної державної адміністрації за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток освіти на Прикарпатті, 2017 р.
  • Подяка Національної академії педагогічних наук та ДУ «Інститут модернізації змісту освіти» за розробку й активне впровадження інноваційних педагогічних технологій, 2019 р.
  • Подяка Національної академії педагогічних наук та ДУ «Інститут модернізації змісту освіти» за розробку й активне впровадження інноваційних педагогічних технологій, 2020 р.
  • Подяка Міністерства освіти і науки України, 2022 р.
  • Почесна грамота Асоціації україністів Японії за вагомий внесок у розвиток японсько-українських відносин від Президента Асоціації україністів Японії Окабе Йошіхіко, 2023.
  • Почесна грамота Івано-Франківської обласної державної адміністрації, 2023 р.
  • Грамота Міністерства освіти і науки України, 2023 р.

Проєктна діяльність

Впродовж наукової діяльності була керівником та експертом 12 вітчизняних та міжнародних наукових, освітніх та інфраструктурних проектів:

  1. Науково-дослідний проект «Розробка інвестиційного паспорта м. Снятин», 2013 р. Керівник
  2. Міжнародний проект «Студент з ініціативою: вектор енергозбереження» в рамках Програми прикордонного співробітництва ЄІСП Польща – Білорусь – Україна на 2007–2013. Експерт
  3. Техніко-економічне обґрунтування інвестиційного проекту «Будівництво сучасних котелень на сипучому паливі – біомасі (паливна тріска) на об’єктах бюджетної сфери з подальшою реалізацією їм теплової енергії, за зниженим тарифом» (2014 р.). Експерт
  4. Міжнародний проект «GameHub: Співробітництво між університетами та підприємствами в сфері ігрової індустрії в Україні» Номер проекту: 561728-EPP-1-2015-1-ES-EPPKA2-CBHE-JP на 2016-2018 рр. Експерт
  5. Науковий проект, що фінансується за рахунок гранту Президента «Розробка економіко-правових інструментів державної стимуляційної політики розвитку альтернативних джерел енергії на базі деревообробних та сільськогосподарських підприємств» (2017 р.). Керівник
  6. Науковий проект Державного фонду фундаментальних досліджень «ДФФД-83» «Дослідження стратегічного потенціалу розвитку відновлювальної енергетики на базі сільського господарства України» (2018 р.). Керівник
  7. Науковий проект прикладного дослідження, що виконується за рахунок видатків загального фонду державного бюджету «Економіко-правовий механізм державної політики розвитку ринку твердого біопалива України» на 2017-2019 рр. Керівник
  8. Міжнародний проект DOBRE в межах прогами USAID «Decentralisation brings better results and effectiveness» (2019 – 2021 рр.). Експерт
  9. Науковий проект МОН України для молодих вчених «Розробка механізму стимулювання ефективного використання економічного потенціалу розвитку біоекономіки в Україні» (2020-2021 рр.). Керівник
  10. Державний інвестиційний проект «Будівництво Міжнародного центру зустрічей студентської молоді України та Республіки Польща» (2018-2021 рр.). Менеджер
  11. Міжнародний проект DOBRE в межах програми USAID «Decentralisation brings better results and effectiveness» (2021 р.). Експерт
  12. Міжнародний науковий проєкт «Глобальна інноваційна програма чистих технологій GCIP для малого і середнього бізнесу в Україні» в межах програми Організацією Об’єднаних Націй з промислового розвитку «ЮНІДО» (2021 р.). Керівник
  13. Міжнародний проєкт «Підготовка ґрунту для реконструкції – знезараження ґрунту в Україні, еко-підприємництво та екологічна журналістика» в межах міжнародного проекту «UK-Ukraine Twinning initiative» (2023 р.). Експерт
  14. Міжнародний проєкт «Регіональне інноваційне навчання для суспільства 4.0» REGINNA 4.0 в межах міжнародного проекту EIT HEI Initiative (2023-2024 рр.). Експерт

Підвищення кваліфікації (стажування)

Впродовж останніх років пройшла 14 підвищень кваліфікації та стажувань в університетах та організаціях України, Польщі та Австрії та більше 30 сертифікованих курсів підвищення кваліфікації у формі неформальної освіти.

  1. Підвищення кваліфікації за участі в Visiting Study in Krakow, Poland, May 16-19, 2016, AGH University of Science and Technology Krakow, Poland.
  2. Стажування з питань якості управління в Ягелонському університеті (Польща), 11-15 червня 2016 р.
  3. Підвищення кваліфікації за участі в Visiting Study organized by Quality Austria and FH JOANNEUM University of Applied Sciences, Graz, Austria, June 20-24, 2016.
  4. Стажування за програмою Erasmus + Training Staff в Жешувському університеті (РП Польща) 26.03.2017 -31.03.2017.
  5. Сертифікат про володіння англійською мовою на рівні В2, виданий КЗ «Перші київські державні курси іноземних мов», № 24361, 2018 р.
  6. Стажування в Польсько-Американському центрі управління Лодзького університету (Республіка Польща), 7-30 травня 2018 р.
  7. Стажування в Малопольській школі публічного адміністрування в рамках програми USAID проекту DOBRE, 13-14 вересня 2018 р.
  8. Підвищення кваліфікації на тему «Інноваційні освітні технології: Європейський досвід та його впровадження в підготовку фахівців з економіки та управління» обсягом 180 год або 6 кредитів ЄКТС у Центральноукраїнському національному технічному університеті з 23 листопада по 23 грудня 2020 р.
  9. Підвищення кваліфікації на кафедрі державного управління Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, 180 год., 31 травня -12 липня 2021 р.
  10. Проходження навчання і сертифікації у «Школі тренерів Освітнього Хабу міста Києва 2.0» і отримала кваліфікацію «Тренер», сертифікат від 16 червня 2021 р.
  11. Підвищення кваліфікації на кафедрі економіки, менеджменту та адміністрування Херсонського державного університету, 180 год, 18 травня – 3 червня 2022 р.
  12. Стажування в межах програми ERASMUS+ Staff Mobility for teaching у Академії гірничо-металургійній імені Станіслава Сташиця в Кракові 23-27 травня 2022 р.
  13. Міжнародне наукове та педагогічне стажування в університетах України, Латвії, Польщі та Туреччини, обсягом 180 год або 6 кредитів ЄКТС, 16 травня-30 червня 2022 р.
  14. Виробниче стажування у Відділі освіти, культури, молоді та спорту Угринівської сільської ради Івано-Франківської області з 5 – 16 грудня 2022 р.

Знання мов
Українська: С 2 (підтверджено сертифікатом).
Англійська: рівень B 2 (підтверджено сертифікатом).
Польська: рівень B 2.

Громадська діяльність:
– Голова Громадської організації «Європейський центр інноваційного розвитку та інтелектуального партнерства»
– Член Громадської організації «Школа бізнесу та менеджменту».